Podczas serwisu motocykli coraz częściej zdarza się nam zlecenie na tzw. “detailing” motocykla naszych klientów. Zwłaszcza motocykle które długo stały mają problem z wyglądem i stanem powłok lakierniczych oraz galwanicznych. Jedną z metod przywrócenia blasku, czy to lakierowi, czy też powłokom galwanicznym jest obróbka mechaniczna. Można wykonać ją ręcznie, ale można znacznie ułatwić sobie to zadanie i wspomóc się dostępnymi urządzeniami. Takie narzędzia dostępne są w ofercie marki Dremel i dziś pokażemy kilka przykładów zastosowania tych wysokiej klasy urządzeń w pracy przy motocyklach, skuterach czy quadach.

Przywrócenie pierwotnego stanu wspomnianych powłok naszego pojazdu powinniśmy zacząć od dokładnego umycia pojazdu. W tym etapie zastosujemy odpowiednią chemię i myjkę wysokociśnieniową, o czym opowiemy w kolejnym artykule. Następny etap to pozbycie się nalotów, zarysowań i drobnych uszkodzeń mechanicznych. Tu także pomocna będzie chemia w postaci past polerskich, wosków i olejków pielęgnacyjnych. My stosujemy między innymi pasty do chromów, tworzyw sztucznych, woski do lakierów oraz preparaty typu deironizer do lakieru i chromów. O ile duże i płaskie powierzchnie fajnie obrabia się polerkami rotacyjnymi lub obrotowymi, tak przy pracy z motocyklem nie będziemy w stanie wykonać całej pracy takim urządzeniem z uwagi na liczne zakamarki i nierówności na powierzchni naszego jednośladu. Z pomocą przyjdzie nam kilka urządzeń Dremela.

Podstawowym narzędziem do większości zadań w naszym serwisie jest Dremel 4000 w rozbudowanej, ekskluzywnej wersji Platinum Edition.

Mnogość przystawek tego zestawu zapewni możliwość wykonania większości prac przy naszych jednośladach. Zastosowanie mechanizmu szybko wymiennych końcówek EZ Twist sprawia, że w kilka sekund możemy zmienić końcówkę z papierem ściernym, czy to na na końcówkę z kamieniem szlifierskim lub filcem w różnych kształtach dla jeszcze lepszego penetrowania zakamarków.

I tak elementy wlotów powietrza, zakamarki owiewek, użebrowanie silnika czy zakamarki koła szprychowego z łatwością wyczyścimy tym właśnie narzędziem. Dzięki zestawowi Dremel to koniec mozolnego czyszczenia zakamarków szmatką i koniec bolących, zdartych palców. Sama szlifierka to jedno, ale bogaty zestaw akcesoriów pozwoli na jeszcze precyzyjniejsze obrabianie powierzchni. Przystawka do precyzyjnej pracy pozwoli na wygodny chwyt przy długotrwałych pracach. Przystawka kątowa będzie pomocna przy trudno dostępnych zakamarkach, a wałek giętki zmniejszy gabaryty urządzenia pozwalając dotrzeć w niedostępne inną metodą miejsca jak choćby w okolice gaźników, lub też pomiędzy nyplami szprych, albo pomiędzy kolektorami wydechowymi. Wszyscy, którzy próbowali wyczyścić te miejsca wiedzą jak trudno dotrzeć w takie zakamarki.

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że takim multi narzędziem wykonacie także wiele czynności w swoim domu, garażu lub serwisie! Przykładem niech będzie tu przystawka do cięcia po okręgu. Zastosowań tego typu narzędzia jest mnóstwo, od wycinania łuków i okręgów np. w regipsach, po grawerowanie elementów wystroju wnętrz. 128 akcesoriów na pewno pomoże w pracy przy wielu projektach i pomorze dobrać odpowiednią końcówkę. Aluminiowa walizka na cały zestaw pozwoli na łatwe i praktyczne transportowanie urządzenia wraz z akcesoriami.

Zestaw jest nam bardzo pomocny przy pracach serwisowych i znacznie przyspieszył nam pracę, dlatego inwestycja jest 100% trafiona. Przyjemność z szybkich efektów pracy też jest nie do ocenienia. Zestaw jest kompaktowy, a o wielkich możliwościach, dlatego sprawdzi się w większości serwisów i przydomowych pracowniach. Zdecydowanie polecamy ten zestaw, a niebawem przyjrzymy się i przetestujemy inne produkty marki Dremel.

Marka Dremel jest oficjalnym partnerem Kamila Łabieniec (Kamel #86 Racing&Travel) w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski 2019.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *