Nazywam się Kamil Łabieniec i od 2015 roku jestem zawodnikiem Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski.  Aktualnie zakończyłem kurs na instruktora doskonalenia techniki jazdy kategorii A. Prowadzę blog www.kamelracing.pl, a od 2018 roku także kanał na Youtube o tematyce wyścigów motocyklowych i “motocyklowej turystyce wyścigowej”.

Pochodzę z Jeleniej Góry i jestem zawodnikiem amatorem. Od dziecka marzyłem o startach w wyścigach motocyklowych, jednak dopiero od niedawna, po licznych wyrzeczeniach i ciężkim poszukiwaniu dodatkowego wsparcia mogę realizować swoje marzenie. Startuję w wyścigach motocyklowych. Obecnie moim celem jest popularyzacja wyścigów motocykli małych pojemności, które są świetną propozycją do nauki sportowej jazdy motocyklem przed przejściem do wyższych klas.
Moje plany na starty w sezonie 2018 to Puchar Polski Moto3 oraz wyścigi uliczne Tourist Trophy w Czechach. Jednak sezon ten jest także przełomowy. Do utworzenia zupełnie nowego projektu zainspirowałem się licznymi prośbami i pytaniami moich followersów, chcących rozpocząć swoją przygodę z torem wyścigowym o to, jak i gdzie mogą pojeździć motocyklem na torach. Dużo refleksji przyniosło mi także samo życie i sytuacje spotykane na co dzień, gdy młodzi motocykliści pędzą na sportowych motocyklach po ulicach naszych miast. Tak oto postanowiłem podjąć próbę stworzenia projektu, który możliwie dogłębnie naświetli każdemu motocykliście temat treningów i wyścigów motocyklowych na obiektach sportowych. Chciałbym przedstawić w nim nie tylko tematykę amatorskich wyścigów motocyklowych, treningów, wydarzeń sportowych, ale także przedstawić Wam organizatorów poszczególnych wydarzeń, podpowiedzieć jak zorganizować logistykę, gdzie zatrzymać się na noc planując wyjazd na tor, gdzie dobrze zjeść, a także co ciekawego można zwiedzić w pobliżu każdego odwiedzanego przez nas obiektu.

Zapraszam zatem do śledzenia mojego kanału na Youtube, fanpage’a na Facebooku i Instagramie oraz artykułów o wyścigach na łamach portalu Ścigacz.pl

Dziękuję za pomoc firmom, bez których założenia na sezon 2015 i 2016 i 2017 były by trudne do realizacji:
Acticam Motocykle – serwis motocykli, skuterów i ATV
Winkhaus – okucia do okien i drzwi
Astol – Fabryka Okien
Patronat medialny: ścigacz.pl jelonka.com